Dlaczego kantory nie skupują koron szwedzkich i norweskich?

Szanowni Klienci,

Chcielibyśmy poinformować, że nasz kantor oraz inne kantory w kraju zaprzestały skupu koron norweskich oraz koron szwedzkich. Jest to wynikiem zaskakującej decyzji banków, które nagle wycofują się z obrotu tymi walutami.

Decyzję tę prawdopodobnie wpłynęła informacja od Norges Bank, który ogłosił, że w czerwcu będzie skupował walutę w mniejszych ilościach niż w poprzednich miesiącach. Już od pewnego czasu wiadomo, że kraje skandynawskie dążą do wyeliminowania gotówki z obiegu i preferują rozliczenia elektroniczne. Podobna sytuacja miała już miejsce w przypadku duńskiej korony, gdzie komercyjne banki w Danii zaprzestały importu DKK w gotówce, co utrudniło wymianę korony duńskiej w polskich kantorach.

Co zrobić z gotówką?

Chcielibyśmy zaproponować rozwiązanie w tej sytuacji, aby uniknąć posiadania gotówki, której wkrótce nie będzie można wymienić w Polsce lub wymienić jedynie po niekorzystnym kursie w nieuczciwym kantorze.

Widzimy pewne rozwiązanie.

Otrzymaliśmy informację, że Bank PKOBP będzie przyjmował gotówkę w koronach szwedzkich lub norweskich na konta osób indywidualnych do 15 czerwca. Dlatego sugerujemy założenie konta w koronach szwedzkich lub norweskich w tym banku i dokonanie wpłaty tam gotówki. Może ona tam pozostać do ewentualnych dalszych kroków banków w zakresie obrotu gotówką. Jeśli dojdzie do jakichkolwiek zmian, będzie można ją wypłacić lub ewentualnie sprzedać w jednym z naszych kantorów internetowych oferujących bardzo atrakcyjne – kantor.pl oraz dobrykantor.pl.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź naszą stronę internetową www.kantor.pl lub www.dobrykantor.pl

Gdzie wymienić walutę, jeśli mam ją na rachunku bankowym?

Niestety, Bank PKOBP od 1 czerwca wprowadził nową tabelę opłat i prowizji za wpłaty tych walut na konto, gdzie stosuje wysoką prowizję w wysokości 0,5% od wartości wpłaty (prosimy zweryfikować). Jest to dziwny zbieg okoliczności, ale ocenę pozostawiamy Państwu. Szybka decyzja o zamknięciu możliwości wymiany gotówki w kantorach dla milionów Polaków jest w naszej ocenie bardzo niefortunna. Wiemy, że wielu naszych rodaków pracuje w tych krajach i przewozi gotówkę do Polski.

Dlatego, jeśli posiadasz gotówkę na rachunku bankowym, możesz skorzystać z naszego kantoru internetowego www.kantor.pl lub www.dobrykantor.pl i wymienić ją po bardzo korzystnym kursie, znacznie wyższym niż w bankach.

Pomoc w wymianie!

W naszej placówce kantoru w Gdańsku, przy ul. Trakt Św. Wojciecha 149, znajduje się dział obsługi klienta dotyczący kantoru internetowego. Jeśli ktoś z Państwa będzie potrzebował wsparcia w związku z kantorem internetowym, prosimy o kontakt telefoniczny lub odwiedzenie naszego kantoru, gdzie nasz wykwalifikowany personel pomoże przy pierwszej transakcji i wyjaśni zasady działania kantoru internetowego.

Prosimy również, abyście poinformowali swoich znajomych o zaistniałej sytuacji poprzez udostępnienie tego postu. Wiemy, jak skomplikowana była sytuacja z koroną duńską. Mamy nadzieję, że razem uda nam się przejść przez to wszystko i nasze wsparcie okaże się skuteczne.

Z wyrazami szacunku,

Właściciel kantoru